بهترین متخصص ارتوپد

بهترین متخصص ارتوپد

بهترین متخصص ارتوپد: انتخاب و مراجعه به بهترین متخصص ارتوپد از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که دانش و تجربه وی تأثیر زیادی بر روی کیفیت زندگی بیماران در آینده خواهد داشت.

بهترین متخصص ارتوپد

بنابراین پیش از هر اقدامی برای درمان ارتوپدیُ باید از ویژگی‌های بهترین متخصص ارتوپد آگاه شوید تا بتوانید زندگی خود را به دست یک فرد مطمئن بسپارید. در این مقاله به بررسی خصوصیات بهترین متخصص ارتوپد می‌پردازیم.

ویژگی‌های بهترین متخصص ارتوپد

 1. آموزش

بهتر است پیش از هر چیز بررسی کنید که آیا جراح ارتوپد مورد نظرشما دانش آموخته یک دانشگاه معتبرمی باشد یا خیر؛ توجه داشته باشید که برخی از افراد غیر متخصص با شرکت کردن در دوره‌های آموزشی پزشکی گوناگون، اقدام به گرفتن مدرک می کنند.مدرکی که این افراد غیر متخصص می گیرند مورد تایید سازمان نظام پزشکی نمی باشد. به همین خاطر فقط و فقط به پزشکان دارای مدرک معتبر مراجعه کنید.

ویژگی های بهترین متخصص ارتوپد

در هنگام مراجعه به متخصص مورد نظر، جهت اطمینان سوال‌های زیر را از وی بپرسید:

 • دانشگاه محل تحصیل
 • محل گذراندن دوره دستیاری
 • درخواست مشاهده مدرک تحصیلی

هرجراح معتبری با روی باز و بدون ناراحتی اطلاعات فوق را در اختیار ببمارخواهد گذاشت. همچنین امروزه بسیاری از پزشکان دارای وب سایت هستند. بررسی تألیفات و مقاله‌های منتشر شده نیز می‌تواند برای بررسی پزشک مفید باشد.

 1. تخصص

بهترین متخصص ارتوپد نیز مانند بسیاری از متخصصین در زمینه‌ خاصی تبحر و تخصص بیشتری دارد و اکثر اوقات خود را به آن اختصاص می‌دهد.

بنابراین چنانچه به دلیل مواجه شدن با مشکلی خاص قصد مراجعه به بهترین متخصص ارتوپد را دارید، از مرتبط بودن تخصص پزشک با مشکل خود لطمینان حاصل کنید. برای مثال برخی از جراحان ارتوپد در زمینه مشکلات مچ و کف پا تخصص دارند.

 1. روش برخورد

بهترین متخصص ارتوپد علاوه بر مهارت، تجربه و آموزش، روش برخورد مناسبی نیز با بیمار دارد. معیارهای گوناگونی در انتخاب بهترین متخصص ارتوپد نقش دارند که بی‌شک یکی از مهم‌ترین این معیارها روش برخورد پزشک با بیماران می باشد.

روش برخورد بهترین متخصص ارتوپد با بیمار

بهترین متخصص ارتوپد باید این نکته را در نظر داشته باشد که بیماری که به وی مراجعه کرده است، نگران، بیمناک و مضطرب است و درد زیادی را تحمل می کند. بنابراین بهترین متخصص ارتوپد بر طبق اصول اخلاقی، انسانی و حرفه‌ای موظف است تا با تمام بیماران با ملایمت و مهربانی برخورد کند.

 1. پایبندی به اصول اخلاق کاری

بدیهی است که پایبندی به اخلاق کاری یکی ازمهمترین معیارهای انتخاب بهترین متخصص ارتوپد می باشد. بهترین متخصص ارتوپد باید اصول اخلاق حرفه‌ای را رعایت نماید و مشتاقانه و دلسوزانه در خدمت بیمار باشد، زمان لازم را به وی اختصاص دهد و نهایت تلاش خود را به کار بندند تا بهترین نتیجه به دست آید.

 بنابراین قبل از اینکه زیر تیغ یک جراح ارتوپد بروید، از متعهد بودن وی مطمئن شوید تا عمل شما نتیجه‌ای موفقیت‌ آمیزی داشته باشد.

 1. فلسفه درمان

تقریباً تمام پزشکان و جراحان با توجه به تجربه و آموزششان فلسفه درمانی خاص خود را دارند. آگاهی از این فلسفه‌ها و کسب بینش نسبی در این خصوص می‌تواند در انتخاب بهترین متخصص ارتوپد تأثیرگذار باشد.

 پزشک انتخابی شما موظف است تا فلسفه درمانی خود و روش‌های مورد استفاده در دوران درمان و بهبود را برای شما توضیح بدهد. اگر چه ممکن است بیمار جنبه علمی موضوع را کاملاً درک نکند، اما مطمئنا اطلاعات مناسبی در خصوص فرایند و رویکرد درمان به دست می آورد.

فلسفه درمان بهترین متخصص ارتوپد

بهترین متخصص ارتوپد دارای ویژگی‌های معینی است که آگاهی از این ویژگی ها برای تمام بیمارانی که قصد مراجعه به این بهترین متخصص ارتوپد را دارند ضروری می باشد.

بهترین متخصص ارتوپد باید در دانشکده معتبری تحصیل کرده و دوره دستیاری (رزیدنتی) خود را نیز به نحو قابل قبولی پشت سر گذاشته باشد.

 ضمناً روش برخورد مناسب، پایبندی به اصول اخلاقی و فلسفه درمان نیز از معیارهای مهم انتخاب بهترین متخصص ارتوپد به شمار می‌رود. چنانچه بهترین متخصص ارتوپد که دارای این ویژگی ها است را انتخاب کنید می‌توانید این آرامش خاطر را داشته باشید که درمان موفقیت‌آمیزی خواهید داشت.

انتخاب بهترین متخصص ارتوپد با توجه به نیازها

انتخاب بهترین متخصص ارتوپد باید متناسب با نیازهای فردی باشد. بنابر این قبل از شروع درمان باید اطمینان حاصل کرد که  متخصص ارتوپد انتخابی از تجربه و آموزش کافی در حوزه تخصصی خود برخوردار باشد، به ویژه در زمینه آسیب‌های اسکلتی ـ عضلانی از یاد نبرید که انتخاب بهترین متخصص ارتوپدی لازمه درمان موفقیت‌آمیز می باشد.

 • پرس‌ و جو از دوستان و اطرافیان

یکی از مطمئن‌ترین راه‌های پیدا کردن بهترین متخصص ارتوپد، پرس‌ و جو از دوستان و اطرافیان می باشد. از آنها بخواهید تا جراح معتمد خود را معرفی کنند و دلایل خود را نیز برای این انتخاب شرح دهند.

 با اطلاع از تجربیات پیشین نزدیکان در زمان عمل و دوران بهبود می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید. اگر آشنایان صلاحیت ارتوپدی را تایید کردند، می‌توانید با خیال راحت‌ تر در مورد وی تحقیق کرده و سریع‎تر به نتیجه برسید.

 • بررسی تجربه متخصص ارتوپد

چنانچه جهت انجام یک جراحی دشوار یا درمان مشکل ارتوپدی پیچیده، درصدد مراجعه به متخصص ارتوپد هستید، بهتر است بهترین متخصص ارتوپد را انتخاب کنید تا نتایج بهتری را به دست آورید.

تجربه بهترین متخصص ارتوپد

از جراح بپرسید که تاکنون چند بیمار مبتلا به عارضه‌ای مشابه به مشکل شما را درمان کرده است و اگر از نوع عملی که انجام خواهد شد اطلاع دارید از جراح بخواهید تا تعداد عمل‌های مشابه انجام داده، عوارض پس از عمل و احتمال بروز آنها را نیز ذکر کند.

 • بررسی کیفیت وخدمات بیمارستان

بیمارستان پزشک معالج شما در حقیقت بیمارستان خود شما است! بنابراین در مورد کیفیت خدمات پزشکی بیمارستان یا مرکز جراحی سرپایی محل طبابت بپزشک نیز تحقیق کنید.

کیفیت بیمارستان از این جهت اهمیت دارد که معالجه بیماران در بیمارستان‌های درجه اول و عالی معمولاً عوارض جانبی کمتر و میزان موفقیت بیشتری خواهد داشت. به علاوه موقعیت جغرافیایی بیمارستان نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

چون پس از عمل باید چندین بار برای جلسات توان‌ بخشی و معاینه به بیمارستان مراجعه کرد، بهتراست بیمارستانی را انتخاب کنید که به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

 • مشاوره

بهترین متخصص ارتوپد خودش پیشنهاد برگزاری یک جلسه مشاوره را قبل از تصمیم‌ گیری در مورد روش درمان می‌دهد. برای این کار کافی است با جراح مورد نظر خود تماس گرفته و از وی بخواهید تا وقتی را برای مشاوره و بررسی مشکلات به شما اختصاص دهد و شما را با روش‌های درمان پیشنهادی خود آشنا کند.

سعی کنید در این جلسه مشاوره با بهترین متخصص ارتوپد، تردید و دودلی را کنار گذاشته و با آرامش تمام ابهامات و سوالات خود در مورد آمادگی پیش ازعمل، نحوه انجام عمل و مراقبت پس از عمل را مطرح کنید.

بهترین متخصص ارتوپد

انواع عمل های جراحی ارتوپدی دست توسط بهترین متخصص ارتوپد

انواع مختلف جراحی وجود دارد که، بسته به علت وجود مشکل، روی دست انجام می شود. این مقاله، یک نگاه اجمالی مختصری بر روی انواع عمل های جراحی ممکن دست، دارد:

۱-عمل جراحی ثابت نگه داشتن و جا اندازی استخوان دست بدون باز کردن ناحیه آسیب دیده دست:

این تکنیک، ممکن است زمانی استفاده شود که قسمتی از دست، شامل انگشتان، دچار شکستگی شده باشد. این نوع عمل جراحی، سعی در تراز کردن استخوان شکسته و ثابت نگه داشتن ناحیه آسیب دیده، حین روند بهبودی، دارد. ثابت نگه داشتن ناحیه آسیب دیده می تواند توسط ابزارهای داخلی مانند سیم، میله، نوار یا تراشه و گچ، انجام شود.

بهترین متخصص ارتوپدی

۲-عمل جراحی ترمیم اعصاب دست  توسط متخصص ارتوپد :

دست دارای سه اعصاب اصلی کنترل کننده می باشد، که شامل عصب اولنار، عصب مدین و عصب رادیال می باشد. آسیب به این اعصاب، در اثر ضربه، ممکن است قدرت تحرک دست و حس لامسه آن را کاهش دهد.

بعضی از آسیب های وارد شده به اعصاب دست، ممکن است خودبخود بهبود یابند، در حالیکه بعضی دیگر، نیاز به عمل جراحی دارند. عموماً، بهترین زمان انجام عمل جراحی ترمیم اعصاب دست که با دیگر آسیب های پیچیده همراه است، حدود ۳ تا ۶ هفته پس از آسیب وارده می باشد.

عمل جراحی که جهت شناسایی آسیب وارد شده به دست که با آسیب های دیگر همراه نیست و پیچیده نمی باشد، معمولاً بلافاصله پس از آسیب وارد شده، انجام می شود تا احتمال بهبودی کامل را افزایش دهد. اگر آسیب وارد شده شدید می باشد، ممکن است عصب با کمک اتصال مجدد آن به دیگر انتهای عصب، یا با استفاده از پیوند عصب (قرار دادن اعصاب نواحی دیگر بدن به جای عصب آسیب دیده) ترمیم شود.

۳-عمل جراحی ترمیم تاندون دست :

تاندون ها، فیبرهایی هستند که ماهچه را به استخوان متصل می کنند. ترمیم تاندون ها، به علت نوع ساختار تاندون، همچنان بصورت یک چالش جراحی باقی مانده است. آسیب وارد بر تاندون، در اثر عفونت، ضربه یا پارگی خوبخودی تاندون رخ می دهد. ترمیم تاندون، ممکن است بصورت اولیه، اولیه تاخیری و ثانویه، اولویت بندی شود. ترمیم اولیه، در موارد آسیب حاد، معمولاً طی ۲۴ ساعت ، انجام می شود.

ترمیم اولیه تاخیری، معمولاً چند روز پس از آسیب وارد شده، در حالیکه پوست در اثر زخم و آسیب باز مانده است، انجام می شود. ترمیم ثانویه، ممکن است ۲ تا ۵ هفته یا حتی بیشتر، پس از آسیب وارد شده، انجام شود. ترمیم های اولیه معمولاً شامل جراحی ترمیمی مستقیم ناحیه آسیب دیده می باشد، در حالیکه ترمیم های ثانویه، ممکن است شامل پیوندهای تاندون (افزودن تاندون از دیگر نواحی بدن به جای تاندون آسیب دیده) یا دیگر اعمال جراحی پیچیده باشد.

بهتربن متخصص ارتوپدی

۴-عمل جراحی تخلیه و یا دبریمان دست (برداشتن بافت آسیب دیده) :

دستان ما، بطور دائمی در معرض خطر آسیب و عفونت قرار دارند. عفونت های دست، دلیل رایجی برای افراد، جهت درمان می باشد. درمان هایی که برای عفونت های دست وجود دارد، ممکن است شامل استراحت، گرم نگه داشتن، بالا نگه داشتن، مصرف آنتی بیوتیک و جراحی باشد.

عمل جراحی تخلیه، ممکن است زمانی استفاده شود که آبسه ای در دست وجود داشته باشد، که این نوع جراحی کمک به تخلیه تجمع چرکی می کند. عمل جراحی دبریمان، یا تمیز کردن زخم، ممکن است زمانی انجام شود که عفونت یا زخم دست بسیار شدید باشد و کمک به پیشگیری از عفونت بیشتر و افزایش سرعت روند بهبودی می کند.

تعویض مفصل دست توسط بهترین متخصص ارتوپدی

متخصص ارتوپدی

این نوع عمل جراحی، که آرتروپلاستی نیز نام دارد، ممکن است برای افرادی که آرتروز شدید دست دارند، کاربرد داشته باشد. این عمل، شامل تعویض مفصلی که در اثر پیشرفت بیماری آسیب دیده و از بین رفته، با مفصل مصنوعی می باشد. این مفصل مصنوعی ممکن است از جنس فلز، پلاستیک، لاستیک سیلیکون یا بافت بدن خود بیمار (مانند تاندون) باشد.

دکتر حامد حکیمی _ متخصص ارتوپد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =

Saudi ArabiaEnglish