جراح ارتوپد عالی

جراح ارتوپد عالی

جراح ارتوپد عالی کیست و چه کاری انجام می دهد؟ کمر درد، آسیب‌های ورزشی، آرتروز و گرفتگی عضلات گردن از جمله مشکلات کوچکی از عوارض فراوان استخوانی-عضلاتی است که بر روی وضعیت و شرایط جسمانی بیماران تأثیر می‌گذارد.

جراح ارتوپد عالی

 تمامی حرکات ما با مداخله بافت‌ها و استخوان‌هایمان صورت می‌گیرد و وجود یک عارضه، ناراحتی، سفتی یا شکنندگی در این دو بخش مهم از جسم می ‌تواند تمامی عملکرد بدن ما را مختل نماید که در این شرایط ممکن است حتی کارهای ساده روزمره نیز برایمان غیرممکن شود.جراح ارتوپد عالی به ‌خوبی با عوارض موجود در ساختمان استخوانی و عضلانی ما آشنایی دارد و بهترین مرجع برای درمان، تسکین و رفع مشکلات و دردهای استخوانی و عضلانی به ‌حساب می‌آید.

متخصص و جراح ارتوپد عالی کیست

متخصص و جراح ارتوپد عالی یک پزشک مجرب برای تشخیص، درمان، پیشگیری و توان بخشی به بیمار آسیب ‌دیده بر اثر جراحات، اختلالات و بیماری‌ها در ساختمان استخوانی-عضلاتی است. هرگونه آسیب در استخوان‌‌ها، مفاصل، عضلات، اعصاب و تاندون‌ها به متخصص ارتوپد مربوط بوده و ایشان توانایی کافی در رفع بیماری‌های مربوط با این ساختمان را دارد.

درحالیکه تمامی پزشکان ارتوپدی با سرتا سر ساختمانی عضلانی و استخوانی آشنا هستند؛ بسیاری از این پزشکان، در زمینه و ناحیه خاصی از بدن تخصص دارند، به ‌طوریکه جراح ارتوپد عالی را ممکن است با نام‌های متخصص و جراح ارتوپد عالی برای پا، دست، شانه، ستون فقرات و زانو بشناسیم. جراح ارتوپد عالی، درزمینه‌های تخصصی کودکان، تروما، جراحی بازسازی، آنکولوژی (تومور استخوانی) و درمان ورزشی نیز فعالیت می ‌کند.

جراح ارتوپد عالی

 

متخصص و جراح ارتوپد عالی چه چیزی را درمان می کند

متخصص و جراح ارتوپد عالی، بسیاری از مشکلات استخوانی-عضلاتی را بدون نیاز به جراحی و از طریق ورزش، درمان دارویی و دیگر روش‌های بازسازی درمان می‌ کند. اگر جراحی ضرورت یابد؛ جراح ارتوپد عالی ممکن است درمان از طریق جراحی ارتوپدی را به دلیل مؤثر نبودن دیگر روش‌ها پیشنهاد دهد.

مشکلات و آسیب هایی که توسط پزشک و جراح ارتوپد عالی درمان می شود

 1.  ناهنجاری های انگشتان دست و پا
 2.  کمر درد، عوارض دیسک کمر، سیاتیک و اسکولیوز
 3.  تومور استخوانی، فلج مغزی و دیستروفی عضلانی
 4.  پینه پا ها ، چرخش پای مادرزادی و پای کمانی ، زانوهای چسبیده و ناهماهنگی پاها
 5.  خارج شدن از مکان صحیح عضلات و استخوان ها  و شکستگی
 6. رشد غیرمعمول
 7. آرتروز
 8. پوکی استخوان
 9.  آرتروز روماتوئید
 10. آسیب های کاری و ورزشی
 11.  پاره شدگی غضروف، آسیب های تاندون، سویه‌های عضلانی و بروست
 12. پاره شدگی رباطها، _ فشارها و پیچ خوردگی

متخصص و جراح ارتوپد عالی چه افرادی را درمان می کند

جراح ارتوپد عالی

متخصص و جراح ارتوپد عالی تمامی سنین و افراد از نوزادان، کودکان، ورزشکاران و افراد پیر را در شرایط مختلفی مانند پارگی، شکستگی، اختلالات، بیماری‌ها، ناهماهنگی‌ها، پیچ‌ خوردگی‌ها، و گسستی عضلات و استخوان‌ها می‌تواند درمان کند.بسیار مهم است که در مراجعه به جراح ارتوپد عالی، فرد بیمار و اطرافیان او به‌ خوبی از دستورات پزشک خود پیروی کرده و با همکاری همه‌ جانبه طبق نظر پزشک  معالج پیش بروند.

انواع عمل های جراحی که توسط جراح ارتوپد عالی صورت می گیرد

عملهای جراحی ارتوپدی بسته به بیمار و بیماری آن میتواند متفاوت باشد.

 •  آرتروسکوپی – جراح ارتوپد عالی از دوربین و دیگر تجهیزات برای تشخیص دقیق آسیب و درمان آن استفاده می‌کند.
 •  فیوژن – یک عمل جوش زدن که استخوان‌ها به یکدیگر با استفاده از پیوندها و تجهیزات داخلی مانند میله‌های فلزی متصل می‌شوند.
 •  رفع اشکال داخلی – یک روش برای نگهداری قطعات شکسته شده استخوان در مکان صحیح خود با استفاده از فلز و پیچ در زمانی که استخوان در حال التیام است
 • جایگزینی مفصل – این روش می تواند به‌ صورت جزئی یا کلی صورت گیرد
 • استئوتومی :  تصحیح استخوان  ها از طریق تغییر مکان و برش دادن آن
 •  رفع مشکل بافت نرم – ترمیم بافت‌های نرم مانند پارگی تاندون یا رباط‌ ها

یک بیمار با مراجعه به متخصص و جراح ارتوپد عالی باید چه خدماتی دریافت کند

به‌ طورکلی مراجعه به جراح ارتوپد عالی با معاینه فیزیکی، مصاحبه و بررسی سوابق پزشکی شروع می‌شود. درنهایت ممکنست آزمایشهای  بیشتری مانند :  آزمایش خون و تصویربرداری صورت بگیرد. در بسیاری از مشکلات روش‌های درمانی متعددی وجود دارد که متخصص ارتوپدی راهکارهای مناسب را با بیمار در میان می‌گذارد تا با نظر پزشک و بیمار بهترین روش برای درمان و بهبودی اتخاذ شود.

خدمات جراح ارتوپد عالی

شایع‌ترین دلایل مراجعه به جراح ارتوپد عالی

 • جراحی ستون فقرات
 • جراحی شانه و دست
 • جراحی تعویض مفاصل زانو و لگن
 • ارتوپدی اطفال
 • پزشکی ورزشی
 • جراحی پا و مچ پا
 • جراحی تومورهای استخوانی و نسج نرم

متخصص و جراح ارتوپد عالی

درمان مشکلات ارتوپدی میتواند از طریق تزریق و داروها، جراحی ارتوپدی، فیزیوتراپی و درمان شکستگی و فشارهای استخوانی صورت گیرد که بخش بزرگی از فرایند درمان درکلینیک های مجهز پزشکی و تحت نظارت پزشک متخصص انجام می‌شود.

جراح ارتوپد عالی

 از این ‌رو تجربه و مهارت پزشک و جراح ارتوپد عالی  تأثیر بالایی در درمان بیمار دارد. با توجه به گستردگی موارد تحت پوشش،  دپارتمان ارتوپدی، بیماران  ابتدا باید  با شناسایی  کامل مشکل خود ، به متخصص مربوطه از میان تخصصهای ارتوپدی دسترسی پیدا کند.

آنچه که یک بیمار باید از ملاقات با جراح ارتوپد عالی انتظار داشته باشد

به طور کلی در اولین ملاقات با یک جراح ارتوپد، یک گفتگوی دوطرفه بین بیمار و پزشک صورت می گیرد و یک معاینه فیزیکی انجام می‌شود و سپس پرونده پزشکی و آزمایش‌های قبلی بیمار نیز بررسی می‌شود.ممکن است جراح ارتوپد عالی برای تشخیص دقیق‌ تر بیماری، برخی آزمایش‌ها از جمله آزمایش خون، تست اشعه ایکس یا دیگر تست‌های تصویربرداری را توصیه کند.

برای اکثر عارضه‌ها و صدمات ارتوپدی، بیش از یک نوع روش درمان وجود دارد. جراح ارتوپد عالی در مورد گزینه‌های مختلف درمانی با بیمار صحبت می‌ کند تا با کمک وی بهترین روش درمان را برای بهبود بیمار تعیین کند.

برای مراجعه به یک جراح ارتوپد عالی موارد زیر را در نظر بگیرید

جراح ارتوپد عالی

 • متخصص بالینی فعلی شما: با پزشک مراقبت‌های اولیه یا پزشک عمومی خود صحبت کنید و لیستی از جراحان ارتوپدی و بهترین جراح ارتوپد عالی که در عمل های جراحی تجربه دارند را تهیه کنید.
  ۲-پرس و جو: از دوستان و آشنایان خود بپرسید که آیا جراح ارتوپدی می‌شناسند که به شما معرفی کنند.
  ۳-بخش ویژه ارتوپدی: برخی بیمارستان‌ها دارای بخش ویژه‌ای برای عمل‌های ارتوپدی هستند.
  ۴-استفاده ازمنابع آنلاین: پایگاه‌های آنلاین زیادی وجود دارند که با کمک آن ها می‌توان جراح ارتوپد عالی که دارای گواهی و اعتبار هست را شناسایی کرد.

کارپال تونل سندرم  یا سندروم تایپیست ها چیست

به گفته جراح ارتوپد عالی : این سندروم نام عمومی دیگری هم دارد که شاید با آن بیشتر آشنا باشید: سندروم تایپیست ها! این مشکل برای افرادی بیشتر رخ می‌دهد که بیشتر فعالیت روزانه آنها با دستشان صورت می گیرد. اگر شما هم زیاد با کامپیوتر کار می کنید و گاهی احساس مور مور شدن، درد گرفتن و یا گزگز در مچ تا نوک انگشت خود احساس می‌کنید، ممکن است دچار این سندروم شده باشید.

این موضوع زمانی اتفاق می افتد که عصب در تونل کارپ بر اثر فعالیت زیاد گیر کرده و یا فشرده می‌شود. اما هرگز فکر نکنید فقط بر اثر کار با کامپیوتر اتفاق می‌افتد. بسیاری از خانم‌های خانه دار هم دچار آن می شوند. شستن ظرف و یا بسیاری از کارهای روزانه می‌توانند منجر به این سندروم دردناک شود. اگر به سرعت به دنبال درمان آن نباشید، حتی ممکن است دست شما نیز در آینده دچار اختلال جدی تری شود.

جراح ارتوپد عالی

دکورون چیست

با توجه به توضیحات جراح ارتوپد عالی : دکورون سندروم مچ دست چیست؟ اگر نام این بیماری را شنیده باشید اما به درستی نمی دانید چیست، . دکرون مچ دست به حالتی گفته می شود که در آن دو تاندون در نزدیکی انگشت شست دست شما(اکتنسور پولیسیس برویس وابداکتورپولیسیس لونگوس) تورم پیدا می‌کنند و دردناک میشود و فرد دچار این بیماری خواهد شد.

دکورون بسیار دردناک است و گاهی ممکن است کار کردن با دست را غیر ممکن کند. اگر زیاد با دستان خود کار می کنید و در ناحیه مچ دست، و یا انگشتان خود درد احساس می کنید، بهتر است این موضوع را جدی بگیرید. این مشکل بیشتر در خانم ها بروز پیدا می کند. البته گاهی هم تغییرات هورمونی که در دوران بارداری و زایمان به وجود می آیند، می توانند از علل به وجود آمدن آن باشند.

بیماری کین باخ چیست

اگر علائمی همچون درد در مچ دست ، مشکلات و محدودیت های حرکتی در دست و یا عدم امکان چنگ زدن با دستتان را دارید، ممکن است شما هم به بیماری کین باخ دچار شده باشید. اما این بیماری (کین باخ) دقیقا چیست و علت آن چه می باشد؟ نکروز آواسکولار استخوان لونیت را اصطلاحا بیماری کین باخ می نامند. اگر پزشک این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهد، درمان اساسی آن امکان پذیرتر می باشد.

در این زمان تلاش می شود با روش های مختلف خون رسانی بافتی انجام شود تا بیمار بهبود پیدا کند. برای همین، اگر این علائم اولیه را مشاهده کردید، به جای ترسیدن به یک پزشک متخصص رجوع کنید. در اینترنت اطلاعات فراوانی برای شما وجود دارد، اما تشخیص درست تنها از سوی یک متخصص امکان پذیر است. نباید بگذارید بیماری وارد مراحل پیشرفته تر خود شود.

عوارض سندرم کین باخ  به گفته جراح ارتوپد عالی چیست

جراح ارتوپد عالی عوارض سندرم کین باخ بسته به مراحل پیشروی آن متفاوت است. در مراحل اولیه استخوان ماهکی مچ دست فرد دچار آسیب های عروقی می شود. در این مرحله هیچ گونه شکستگی در استخوانهای دست روی نداده است و بازگشت آن امکان پذیر تر است. اگر از این مرحله بگذرد می تواند باعث ایجاد شکستگی در استخوان شود. این شکستی کار کردن با دست را برای فرد تقریبا غیر ممکن می‌سازد و با درد بسیار زیادی همراه است.

اگر در مرحله دوم هم معالجه صورت نگیرد، بیماری وارد مرحله سوم خود خواهد شد که منجر به مچاله شدن استخوان مربوطه می‌شود. در چنین شرایطی معمولا استخوان قابل ترمیم نخواهد بود و درمان بیمار بسیار دشوار است. اگر بیمار این مرحله را هم پشت سر بگذارد و درمان را انجام ندهد مچ دست او دچار ساییدگی شده و دیگر از کار افتاده خواهد شد و بیمار به بالاترین مرحله بیماری رسیده است.

دکتر حامد حکیمی – متخصص ارتوپد

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 18 =

EnglishSaudi Arabia