متخصص ارتوپدی تهران

متخصص ارتوپدی تهران

 متخصص ارتوپدی تهران

متخصص ارتوپدی تهران : پس از پایان تحصیلات سوگند یاد میکنند که در تمام طول دوران کاری  خویش به نجات زندگی‌ بیماران بپردازد و به عنوان یک متخصص و جراح  ارتوپدی تهران که یکی از ارزشمندترین حرفه‌های بشری میباشد و رسالت “درمان” را بر دوش می کشد، در کار خود کوتاهی نکند.

جراح ارتوپد

 

متخصص ارتوپدی تهران در طول روز با افرادی از گروههای مختلف جنسی، اجتماعی و سنی مواجه می‌شود. این افراد اگر چه تفاوت هایی دارند اما متخصص ارتوپدی تهران همه را با یک نام مشترک یعنی بیمار می‌شناسد. بیمار زمانی که به متخصص ارتوپدی تهران مراجعه می کند به ابن معنی است که به او اعتماد می کند و مشکل خود را با وی درمیان می گذارد و تصمیم گیری درباره سلامتی خود را به وی می سپارد.

توانایی علمی متخصص ارتوپدی تهران

قابلیت و توانایی علمی متخصص ارتوپدی تهران مهمترین دلیلی است که سبب می شود بیمار به وی اعتماد کند. اما چیزی که بیمار نیازمند آن است تنها تجربه و مهارت علمی پزشک نمی باشد بلکه بیمار به دنبال طبیبی برای درمان دردش می باشد و طبیب، پزشکی است که درمان را با حس همدردی نسبت به بیمار خود انجام می دهد. این حس همدردی و دلسوزی است که به طبابت زینت می‌بخشد و سبب اعتماد بیمار به پزشک و ادامه روند درمان می شود. در روزگاران گذشته که مثل امروز برای درمان بیماران راههای مشخصی وجود نداشت، پزشکی بیشتر از آنکه یک علم باشد یک هنر بود.

ظهور علم و تکنولوژِی، جنبه‌های میان فردی مراقبت از بیمار را تحت الشعاع قرار داد و رابطه بین بیمار و پزشک را فقط محدود به درمان کرد. اما امروزه نگاه اجتماعی به علم پزشکی مجددا رواج پیدا کرد. در حالت کلی رابطه میان پزشک و بیمار به دو بعد ابزاری و بیانی تقسیم می شود. جنبه ابزاری پزشکی شامل مهارت پزشک در استفاده از تکنیکهای درمانی، انجام تستهای تشخیصی ومعاینات بدنی می باشد و بعد بیانی آن منعکس کننده هنر طبابت می باشد که شامل برقراری ارتباط گرم با بیمار و احساس دلجویی با او میباشد.

جراح ارتوپد

انواع روشهای ارتباط پزشک با بیمار

مدل فعال – نافعال

به اعتقاد برخی ها این روش برای تداوم دوره درمانی موثر، لازم می باشد. در این روش بیمار در مورد درمان خود اطلاعاتی کسب میکند و از پزشک کمک می خواهد. پزشک نیز یک سری دستورالعملها را به بیمار می دهد و بیمار ناچار است برای درمان خویش از این دستورالعمل ها پیروی کند. این مدل ممکن است در مورد فوریت های پزشکی موثر باشد ولی در بیماریهای مزمن دیگر محبوبیت ندارد. در این روش تمام مراحل درمان فقط بر عهده متخصص ارتوپدی تهران می باشد و بیمار هیچ دخالتی در روند درمان به جز رعایت دستورالعمل ها ندارد.

ارتباط متخصص ارتوپدی تهران با بیمار

مدل هدایت – همکاری

این روش معمولترین روش درمانی می باشد. در این روش متخصص ارتوپدی تهران توصیه هایی را برای درمان توصیه می کند و بیمار هم با وی همکاری می‌کند. این روش با این ایده که “دکتر بهتر می‌داند” مطابقت دارد و در آن فقط پزشک است که به تنهایی روند درمان را برعهده می گیرد و بیمار هم اجازه ای در روند درمان ندارد.

مدل مشارکت دو طرفه

در این مدل پزشک و بیمار هر دو با هم مسئولیت تصمیم گیری در مورد دوره درمان را بر عهده می گیرند. دراین روش هر دو طرف برای نظر هم احترام قائلند. به اعتقاد خیلی ها این مناسب‌ترین روش درمان برای بیماریهای مزمن می باشد که در آن پزشک و بیمار ارتباط پیوسته و مفیدی باهم دارند.

اخلاق پزشکی متخصص ارتوپدی تهران

جراح ارتوپد

اخلاق پزشکی ایجاب می کند که در طول درمان متخصص ارتوپدی تهران هیچگونه آسیب عمدی و غیر عمدی به بیمار نرساند و تلاش پزشک برای درمان باید به نفع بیمار باشد و احتمال آسیب رسانی به بیمار را به حداقل برساند. اصل دیگری که در اخلاق پزشکی وجود دارد عدالت می باشد. متخصص ارتوپدی تهران باید با بیماران رفتار منصفانه ای داشته باشد و تمام بیماران وی باید صرفنظر از موقعیت اجتماعی از درمان برابر برخوردار شوند.

خصوصیات یک متخصص ارتوپدی تهران

  • باایمان، با شهامت و شجاع باشد
  • متوجه نیازهای بیمار باشد و بتواند مشاور و اطمینان دهده خوبی برای بیمار باشد
  • خونسرد و با شهامت باشد و بتواند در مواقع بحرانی تصمیمات درست بگیرد
  • باید دلسوز، دل نگران و تسلی دهنده خوبی باشد و دارای مهارت های ارتباطی قوی باشد
  • با وجدان و ظیفه شناس بوده و صاحب کمال و معرفت باشد
  • کاوشگر دارای توانایی مباحثه و مناظره، قاطع، حساس و دقیق باشد
  • دارای رفتار دوستانه، باوفا نسبت به بیمار و انعطاف پذیر باشد
  • انسانی صادق، خوش اخلاق، نوع دوست، فروتن، با وقار و امیدوار باشد
  • روشنفکر، محقق، منصف و دارای اطلاعات مفید باشد
  • منصف باشد و بتواند قضاوت عاقلانه و عادلانه داشته و خوش برخورد باشد

ویژگی های متخصص ارتوپدی تهران

ویژگی یک متخصص ارتوپدی تهران موفق

 روابط عمومی خوب و خوش خلقی جزو شخصیت یک متخصص ارتوپدی تهران موفق می باشد. متخصص ارتوپدی تهران می تواند با جلب اعتماد بیمار، مشکلات سلامتی وی را ارزیابی کند و سپس برای حل مشکل وی راه درمانی مناسبی را انتخاب کرده و آن را رهبری نماید و از درد و مشکلات بیمار آگاهی یابد و دلایل بروز آن را بررسی  و برای بیمار به طور کامل در مورد بیماری توضیح دهد.

متخصص ارتوپدی تهران موفق باید درصد درمان های موفقیت آمیزش بالا باشد و بتواند به طور کامل و صحیح علت بروز عارضه را تشخیص دهد و بیمار را از بروز خطرات احتمالی آگاه کند. از دیگر ویژگی های  یک متخصص ارتوپدی تهران موفق رازداری می باشد که اطلاعات پرونده پزشکی بیمار را در اختیار کس دیگری نگذارد و در صورت نیاز فقط با کسب رضایت بیمار به این کار اقدام کند.

برخوردار بودن از قدرت تصمیم گیری از اساسی ترین و مهمترین ویژگیهای یک متخصص ارتوپدی تهران می باشد تا بتواند در مواقع بحرانی بهترین تصمیم را برای نجات بیمار بگیرد. اخلاق پزشکی نیز از دیگر ویژگی های یک متخصص ارتوپدی تهران می باشد یعنی اینکه نجات جان بیماران برای وی در اولویت باشد و درعملکرد خود هیچگونه آسیب عمدی و غیرعمدی را متوجه بیمار نکند.

 

سختی کار متخصص ارتوپدی تهران

جراح ارتوپد

طریقه نشستن و افزایش کار پزشکان، درد در ناحیه گردن و مهره های کمر را برای متخصص ارتوپدی تهران ایجاد می کند و فشار جسمی زیادی را متوجه وی می کند. اما سخت تر از مشکلات جسمی این است که متخصص ارتوپدی تهران تمام تلاش خود را برای کمک و درمان بیمار انجام دهد و سپس عوارض ناخواسته ای مثل حملات قلبی و غیره برای بیمار ایجاد شود. یکی از سختی های شغل پزشکی برخورد نامناسبی است که از سوی برخی از بیماران و یا خانواده آنان با متخصص ارتوپدی تهران صورت می گیرد.

انواع جراحی ارتوپدی

ارتوپدی به شاخه‌های متعددی تقسیم می‌گردد:

۱-جراحی ستون فقرات
۲-جراحی شانه و دست
۳-جراحی تعویض مفاصل زانو و لگن
۴-ارتوپدی اطفال
۵-پزشکی ورزشی
۶-جراحی پا و مچ پا
۷-جراحی تومورهای استخوانی و نسج نرم

آشنایی با انواع جراحی ارتوپدی

جراح ارتوپد

 

 جراحی مفصل

تعویض مفصل، نوعی جراحی است که در آن بخش‌های خاصی از یک مفصلِ آسیب‌دیده یا ملتهب، مانند مفصل زانو جابجا شده و با یک مفصل مصنوعی که مثل یک مفصل سالم کار می‌کند، جاگزین می‌شود.

جراحی ارتوپدی زانو

اگر التهاب مفاصلتان خیلی شدید بود، جراحی تعویض زانو می‌تواند گزینه‌ی خوبی برایتان است. در هنگام انجام این جراحی، غضروف مفصلِ زانو با یک بافت پیوندی از جنس پلاستیک یا فلز تعویض می‌شود.

 جراحی ارتوپدی شانه

در این روش، استخوان و غضروف آسیب‌دیده با اندام پیوندی از جنس پلاستیک یا فلز تعویض می‌شود. این جایگزینی میتواند به تحرک بیشتر شانها کمک  شایانی کند.

جراح ارتوپد

جراحی آرتروسکوپی

آتروسکوپی،به  یک نوع روش جراحی اطلاق میشود که  بر روی مفاصل انجام میگیرد که با استفاده از آرتروسکوپ  انجام می‌شود. این دستگاه شامل یک لوله، یک لنز و یک منبع نوری حاوی رشته‌هایی برای رؤیت محل جراحی است. در این روش، یک بُرش در محل ایجاد می‌شود تا بتوان دستگاه آندروسکوپ را که بسیار ریز است به داخل آن وارد کرد. از مزیت‌های این روش آن است که برش‌های کوچک آن بعد از جراحی سریع خوب می‌شوند.

جراحی قوزک پا

مشکلات زیادی که برای قوزک پا و آرنج پیش می‌آید مستلزم جراحی خواهد بود. آسیب‌های ناشی از کار کشیدن زیاد و شدید از این مفاصل، التهاب روماتیسمی، و تَرک‌های ناشی از فشار را می‌توان با جراحی درمان کرد.

انواع بیهوشی مورد استفاده در جراحی ارتوپدی

۱-بی حسی اندام

در این روش ، داروهای تزریقی بی حس کننده خاصی در کنار اعصابی که به اندام میروند تزریق میشود. این کار موجب می شود قسمتی از اندام که با آن اعصاب حسدهی می شود بی حس شود.

با بی حس شدن محل ، دکتر  ارتوپد می تواند عمل جراحی را انجام دهد. این روش عوارض بسیار کمی دارد ولی در همه انواع اعمال جراحی قابل انجام نیستند . بطور مثال  برای تعویض مفصل ران نمی شود از این روش استفاده کرد.

۲-بی حسی ناحیه ای

در این روش دکتر متخصص بی هوشی داروی تزریقی بی حس کننده خاصی را در ستون مهره بیمار و در کنار رشته های عصبی که از نخاع خارج می شوند تزریق می کند.با این کار هر دو اندام های  پایینی بیمار از کمر به پایین بی حس می شوند و میتوان تمام اعمال جراحی اندام تحتانی را با این روش انجام دهند

خوبی این روش این است که خونریزی حین عمل جراحی کم است و احتمال لخته شدن خون در اندام تحتانی که از مشکلات جدی بعد از اعمال جراحیست در این روش کمتر از روش بی هوشی عمومی است .سردرد بعد از جراحی و مشکل در ادرار کردن در چند روز اول بعد از جراحی می تواند از مشکلات احتمالی استفاده از این روش باشد

جراح ارتوپد

۳-بیهوشی عمومی

در این روش دکتر  متخصص بی هوشی با تزریق داروهای تزریقی و استفاده از گاز های تنفسی خاصی بیمار را کاملا بی هوش میکند. با ، استفاده از این روش تقریبا هر نوع  جراحی را می توان برای بیمار انجام داد.

مشکلات در  این روش، احتمال بیشتر خونریزی حین عمل جراحی و احتمال بیشتر لخته شدن خون در رگها بعد از جراحیست. بیمار ممکنست بعد ا ،ز عمل جراحی تا مدتی سردرد و تهوع و خواب آلودگی داشته باشد.

در این نوع بی هوشی، بیمار معمولا اختیار تنفس را در حین بی هوشی ندارد و برای تنفس بفرد یمار از ماشین تنفس مصنوعی استفاده می شود.

این دستگاه اکسیژن را از راه لوله ای که دکتر متخصص بی هوشی در ابتدای عمل جراحی از راه دهان در نای وی می گذارد به او می رساند. گر چه لوله در انتهای جراحی از نای بیمار خارج می شود ولی ممکنست نای بیمار تا چند روز احساس ناراحتی و سوزش داشته باشد

از روش های متفاوتی برای بیدرد کردن بیمار حین اعمال جراحی ارتوپدی استفاده می شود و دکتر  متخصص بیهوشی با در نظر گرفتن متغیر های گوناگون سعی میک ند بهترین روش را برای بیمار انتخاب کند.

دکتر حامد حکیمی _ متخصص ارتوپد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 4 =

EnglishSaudi Arabia