متخصص ارتوپد عالی در تهران

 متخصص ارتوپد عالی در تهران

متخصص ارتوپد عالی در تهران با صبر و حوصله فراوان در ابتدا کار خود را با مشاوره و معاینه بیمار آغاز می کند و بعد از اینکه تشخیص داد بیمار به آزمایش نیاز دارد،  برای بیمار آزمایشاتی مانند تصویربرداری و آزمایش خون تجویز می کند.

متخصص ارتوپد عالی در تهران

متخصص ارتوپد عالی در تهران پس از اینکه نوع بیماری را تشخیص داد در رابطه با بیماری و راه های درمان آن به بیمار اطلاعات لازم را می دهد و بهترین روش درمانی را برای بیمار ارائه می دهد. متخصص ارتوپد عالی در تهران در مرحله نهایی و زمانی که  راه دیگری برای درمان وجود نداشت، جراحی را برای بیمار خود تجویز می کند و سعی بر این دارد تا آنجایی که امکان دارد از انجام  جراحی خوداری کند.

چه زمانی  به متخصص ارتوپد عالی در تهران مراجعه کنیم

متخصص ارتوپد

قبل از یافتن بهترین متخصص ارتوپد عالی در تهران بهتر است بدانیم بیمار چه زمانی لازم است به متخصص ارتوپد عالی در تهران مراجعه کند، که در این مقاله سعی داریم به برخی از این موارد اشاره کنیم.

– زمانی که بیمار دچار شکستگی شده و نیاز به گچ یا آتل دارد

-زمانی که به هردلیلی دچارآسیب شده است

-هنگامی که نیاز به تزریق در مفصل دارد

-زمانی که نیاز است شکستگی را جا بندازد

-برای انجام جراحی های مفاصل و استخوان

در تمام این موارد ذکر شده نیاز است بیمار به متخصص ارتوپد عالی در تهران مراجعه نماید

متخصص ارتوپد عالی در تهران کیست

افرادی که نیاز به متخصص ارتوپد عالی در تهران دارند در قسمتی از استخوان و مفاصل خود دچار درد و ناراحتی هستند. بنابراین برای معالجه باید نزد متخصص ارتوپدی بروند که آسیب و درد را در این ناحیه کاهش دهد و عوارض ناشی از روش های درمان را نیز به حداقل برساند.

ارتوپد یکی از رشته های پزشکی است که مسئولیت آن تشخیص، مراقبت و درمان بیمارانی است که به مشکلات سیستم اسکلتی عضلانی مانند مفصل ها، استخوان ها و اعصاب برخورده اند و به پزشکانی که در این رشته فعالیت می کنند متخصص ارتوپدی گفته می شود. علی رغم اینکه هر متخصص ارتوپدی با همه زوایای سیستم اسکلتی عضلانی آشنا می باشد باید دارای تخصص ویژه ای در نواحی منحصر به فردی از بدن مانند ستون فقرات، لگن، زانو، پا، دست، شانه و آرنج نیز باشد.

متخصص ارتوپد

متخصص ارتوپد عالی در تهران  کسی است که پس از اینکه دوره های تحصیل خود را در این زمینه گذراند همواره درصدد این است که  تاثیر گذارترین روش را برای بیمار خود انجام دهد. متخصص ارتوپد عالی در تهران برای درمان بیماری از هر دو روش جراحی و غیر جراحی بنا به نوع بیماری استفاده می کند و همچنین درمانی را انتخاب می کند که بتواند تاثیراتی خوبی بر روند بیماری داشته باشد.

بهترین متخصص ارتوپد عالی در تهران

متخصص ارتوپد عالی در تهران بعد از تشخیص نوع بیماری باید در مورد بیماری و روش های درمان با بیمار صحبت کند و جراحی را به عنوان آخرین روش درمانی برای مشکلات اسکلتی و عضلانی در نظر بگیرد و بیمار را با رویکردهای درمانی مانند فیزیوتراپی درمان کند و زمانی که روش های درمانی موجب بهبودی نشدند در آخر جراحی را به بیمار خود توصیه کند. بنابراین بهترین متخصص ارتوپد عالی در تهران پزشکی است که علاوه بر مهارت، تجربه در برخورد با بیمار را نیز رعایت کند تا بیمار با اعتماد به او به معالجه بیماری خود بپردازد.

ویژگی بهترین متخصص ارتوپد عالی در تهران

بهترین متخصص ارتوپد عالی در تهران پزشکی است که تلاش کند از بین روش های موجود برای درمان موثرترین و کم هزینه ترین درمان را جهت مشکل بیمار انتخاب کند.

ویژگی های متخصص ارتوپد عالی در تهران

متخصص ارتوپدعالی در تهران نقش مهمی در ارائه مراقبت های اورژانسی دارد و باید ازهر دو روش جراحی و غیر جراحی برای درمان آسیب های اسکلتی و عضلانی، بیماری های ستون فقرات، آسیب های ورزشی، تومورها، عفونت ها و اختلالات مادرزادی استفاده  کند و یک روش درمانی موثر انتخاب کند که موجب بهبود سطح کیفیت زندگی بیمار شود.

انتخاب متخصص ارتوپد عالی در تهران

زمانی که فردی برای بر طرف کردن مشکل اسکلتی عضلانی خود می خواهد به متخصص ارتوپد عالی در تهران مراجعه کند برای اوانتخاب متخصص ارتوپد عالی در تهران با توجه به ناحیه آسیب دیده ازاهمیت ویژه ای برخوردار است. از آنجایی که روشهای درمان پیشنهاد داده شده توسط پزشک متخصص ارتوپد دربهبود هرچه سریعتر فرد بسیار موثر است، بنابراین در انتخاب متخصص به نکاتی از قبیل تجربه و سابقه کاری و اخلاقی پزشک مورد نظرو تحقیق از بیماران توجه کنید و بدانید که انتخاب متخصص ارتوپد عالی در تهران در تخصص های شانه، گردن و ستون فقرات، دست، لگن و زانو، پا و مچ پا و اطفال حائز اهمیت است.

آموزش و تحصیلات متخصص ارتوپد عالی در تهران

یک متخصص ارتوپد باید آموزش وسیع در ارتباط با تشخیص و درمان مشکل  بیمارخود داشته باشد و با استفاده از روش های جراحی و غیر جراحی در حوزه آسیب ها و بیماری های سیستم عضلانی اسکلتی اقدام به درمان کند متخصصین ارتوپد برای داشتن دانش مورد نیاز خود در این حوزه باید درحدود ۱۴ سال آموزش رسمی کسب کنند:

هفت سال پزشکی عمومی که چهار سال آموزش در دانشگاه و سه سال آموزش در بیمارستان در بالین بیمار

چهار سال دوران رزیدنتی

یک سال بورد تخصصی

هجده ماه تا دو سال دوران فلوشیب و فوق تخصصی

در ارتباط با دریافت خدمات درمانی و انتخاب متخصص ارتوپدی مهم است که به جراحان ارتوپد که دارای بورد تخصصی هستند یا در حال گرفتن مدرک بورد تخصصی خود می باشند مراجعه کنید.

 

تحصیلات متخصص ارتوپد عالی در تهران

چه افرادی توسط متخصص ارتوپد درمان می شوند

جراحان ارتوپد بیماران را در سنین مختلف که شامل نوزادان، کودکان، ورزشکاران و افراد مسن هستند در مان می کنند این افراد با  مشکلات و شکستگی های استخوان و مفصل یا بیماری های مربوط به آن مواجه هستند و یا دچار فرسایش عضلات، رباط ها و تاندون ها در نقاط مختلف بدن خود شده اند.

بنابراین  مهم است که بیمار و خانواده  وی رابطه مناسبی با متخصص ارتوپد عالی خود در تهران  داشته باشند و همچنین متخصص ارتوپد عالی در تهران باید مهارت و تجربه لازم را داشته باشند تا بتوانند بهترین نتیجه را برای بیماران خود ارائه دهد و بیمارن از نتایج درمان  راضی باشند.

وظیفه اصلی ارتوپدی چیست

متخصص ارتوپدی که به آن متخصص استخوان و مفاصل یا جراح استخوان و مفاصل یا ارتوپد هم میگویند سعی میکند تا با استفاده از روش های جراحی و غیر جراحی به تشخیص و درمان مشکلات سیستم حرکتی بدن تلاش کند مشکلاتی مانند :

۱-آسیب های استخوان ها و مفاصل بدنبال ضربات مثل شکستگی، در رفتگی، کشیدگی و رگ به رگ شدن، پاره شدن تاندون ها و رباط ها و …
۲-آسیب‌های ورزشی
۳-خراب شدن مفاصل بدن مثل آرتروز و ساییدگی مفصل
۴-عفونت اندام‌ها
۵-تومورهای استخوان و بافت‌های نرم اندام
۶-بیماری‌های مادرزادی اندام‌ها

بهترین دکتر ارتوپد ستون فقرات کیست

اگرفرد دچار مشکلات مربوط به ستون فقرات از قبیل مشکلات مادر زادی، اختلالات دیسک و مهره ای، شکستگی مهره ها و یا هر یک از دردهای مربوط به ستون فقرات هستید، باید  فرد ه حتما به  دکتر ارتوپد ستون فقرات که  مراجعه کند

چون ستون فقرات یکی از اصلی ترین ارگان های حرکتی بدن است و در صورت وقوع مشکلی برای آن ممکن است راه رفتن شما به طور کلی مختل شود. برخی بیماران  به این مسئله بی توجهی میکنند ومعمولا  به هر دکتر ارتوپدی که می شناسند مراجعه می کنند اما باید  تاکید کرد  که بیمار  در چنین شرایطی باید  به بهترین دکتر ستون فقرات که می شناسد را برای درمان خود انتخاب کند زیرا انتخاب اشتباه دکتر ارتوپد ستون فقرات ممکن است نتایج جبران ناپذیری  را برای  فرد بهمراه داشته باشد که این نتایج تا آخرین لحظه، زندگی بیمار  و اطرافیان را تحت تاثیر قرار خواهد داد

متخصص ارتوپد

ارتوپد مفصل چیست

ارتوپد مفصل یکی از شاخه های علوم پزشکیست که در آن مباحث مربوط به جراحی استخوان و مفاصل انجام می شود. مفصل محلی است که دو استخوان به یکدیگر وصل شده و نسبت به هم حرکت می کنند. اگر در اتصال مفصلی اختلالی ایجاد شود، حرکت استخوان ها با درد و ناراحتی صورت می گیرد و در برخی موارد دیگر امکان حرکت نسبی وجود نخواهد داشت. در چنین مواردی  متخصص ارتوپد مفصل ، می تواند با انجام عمل جراحی و یا تزریق موادی خاص این عارضه را برطرف نموده و یا از شدت آن کم کند  آسیب های مفصلی می تواند بر اثر ضربه، ورزش های سنگین، الگوی حرکتی نامناسب، رژیم غذایی نامناسب و یا کهولت سن در فرد  بوجود بیاید.  متخصص ارتوپد مفصل با بررسی عارضه و معاینه ی دقیق آن به خوبی می تواند بهترین راهکار موجود برای کنترل و یا حتی درمان بیماری های مفصلی ارائه نماید

بهترین دکتر ارتوپد زانو

یک متخصص  ارتوپد زانو برای اینکه در حیطه کار  خود تبدیل به عالی ترین شود باید موفقیتهای زیادی را کسب کند و باید در تشخیص بیماری و درمان بیمار خود کمترین اشتباه را داشته باشد. یک متخصص ارتوپد زانو باید به خوبی با بیماری ها و عارضه های زانو آشنایی کامل  داشته باشد تا بتواند تشخیصی دقیق و درمانی موثر را برای  فرد بیمار در نظر بگیرد. وقتی که متخصص ارتوپد  بتواند با معاینه دقیق تشخیص درست بدهد که نوع بیماری چیست وچه میزان آسیبی به زانو وارد آمده است باعث جلب اعتماد   بیمار به پزشک شده  و نتیجه این اطمینان  و اعتماد  در کسب درمان خوب و نتیجه بخش می باشد.

انواع اعمال جراحی ارتوپدی

همانطور که گفته شد یکی از روش های درمانی که یک متخصص ارتوپد از آن استفاده میکند جراحی است. انوع مختلفی از اعمال جراحی وجود دارد که از هرکدام از آنها میتوان در جای مناسب استفاده کرد.رایج ترین این اعمال جراحی عبارتند از :

۱-جا اندازی شکستگی‌ها بصورت بسته یا باز و سپس فیکس کردن آن شکستگی ها با کمک عمل جراحی و استفاده از وسایلی که در لفظ عامه به آنها پلاتین میگویند

۲-اعمال جراحی تعویض مفصل که در این روش پزشک ارتوپد مفصلی را که کاملا خراب شده و امیدی به ادامه کار آن نیست از بدن خارج کرده و آن را با یک مفصل مصنوعی جایگزین میکند

۳-آرتروسکوپی مفاصل که در آن جراحی ارتوپد از طریق سوراخ ریزی که بر روی پوست یک مفصل ایجاد میکند لوله هایی را به ردون مفصل فرستاده و از طریق آنها درون مفصل را میبیند. از این کار هم برای تشخیص بیماری های مفصلی و هم درمان بعضی از انها استفاده میشود

متخصص ارتوپد

۴-استئوتومی استخوان‌ها و تصحیح تغییر شکل آنها. با این نوع از اعمال جراحی میتوان تغییر شکل استخوان ها را اصلاح کرده و هم در ظاهر اندام و هم در کارکرد آنها تغییراتی را بوجود آورد

۵-پیوند استخوان که از آن بیشتر به منظور کمک به جوش خوردن شکستگی ها یا پرکردن جای خالی ایجاد شده در دیگر استخوان ها استفاده میشود

۶-ترمیم عصب هایی که به علت آسیب های وارد شده صدمه دیده اند

۷-ترمیم یا جابجا کردن تاندون ها به منظور به دست آوردن حرکاتی که تا کنون باری بیمار قابل انجام نبوده است

 

دکتر حامد حکیمی – متخصص ارتوپدی 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =