متخصص و جراح ارتوپد تهران

69

متخصص و جراح ارتوپد تهران

متخصص و جراح ارتوپد تهران متخصصانی هستند که سر و کارشان با سیستم عضلانی و اسکلتی بیماران است.ارتوپدها درمان بیماری های مفصلی، استخوانی، عضلانی، رباط ها و تاندون های بدن را بر عهده دارند.

جراح ارتوپد

فوق تخصص ارتوپد کیست

ارتوپدی شاخه ای از علوم جراحی است که در حیطه سیستم حرکتی بدن فعالیت دارد. فوق تخصص ارتوپد، بعد از گذراندن دوره تخصص ارتوپدی، با شرکت در دوره های فوق تخصص، در یک زمینه خاص مهارت ویژه پیدا می کند؛ مانند فوق تخصص هیپ و جراحی لگن. اگر به دنبال یک راه تضمین شده برای یافتن بهترین جراح لگن ، ستون فقرات و … هستید

بیماریهایی که متخصص و جراح ارتوپد درمان می کنند

جراح ارتوپد

متخصص و جراح  ارتوپد در تهران  دردها و آسیب های حاد و مزمن را درمان می کنند. بیماری های مزمن به بیماری هایی گفته می شود که باعث ایجاد دردهای مداوم در مدت طولانی می شوند؛ مانند آرتروز و کمر درد. برخی از بیماری هایی که ارتوپدها آن ها را درمان می کنند، مشکلات مادرزادی مانند دیستروفی عضلانی و دررفتگی مادرزادی مفصل لگن هستند.

مشکلات شدید و حاد، تفاوت هایی با بیماری های مزمن دارند؛ آسیب های شدید مستلزم درمان سریع توسط جراح ارتوپد هستند؛ مانند آسیب‌های ورزشی ،پارگی دیسک، پارگی رباط ها، کشیدگی عضلات و شکستگی لگن.

اهمیت متخصص و جراح ارتوپد در تهران  در تشخیص، درمان و جلوگیری از عوارض

تشخیص صحیح و دقیق، بخش مهمی از مسئولیت های یک متخصص و ارتوپد در تهران است. بیمارانی که جراحی تعویض مفصل زانو و مفصل لگن را پشت سر گذاشته اند، نیاز به مراقبت های خاصی بعد از جراحی دارند. عوارضی مانند بیماری های ترومبوآمبولی و لخته خون در رگ های پا و لگن ممکن است بسیار خطرناک و حتی کشنده باشند؛ زیر نظر یک متخصص و جراح ارتوپد خوب متعهد و با مسئولیت، بیمار این خطرات جدی را به راحتی پشت سر می گذارد.

جراح استخوان کیست و جراحی استخوان چیست

جراحی استخوان شاخه ای از علم و هنر جراحی است که مورد نظر آن استفاده از روش های جراحی در درمان بیماری ها و آسیب های وارده به استخوان است. جراح استخوان معمولا به نام جراح استخوان و مفاصل شناخته میشود.

این بدان معنی است که معمولا کسانی که استخوان ها را جراحی میکنند کار جراحی مفاصل را هم انجام میدهند. جراح استخوان نه تنها استخوان و مفصل را جراحی میکند بلکه بیماری ها و آسیب های هر نقطه ای از اندام را تحت نظر گرفته و در صورت لزوم تحت درمان جراحی قرار میدهد.

جراح ارتوپد کودکان کیست

جراح ارتوپد

اگر کودک شما مشکلات اسکلتی – استخوانی داشته باشد باید به محض دیدن آن ها به ارتوپد مراجعه کنید.فعال بودن کودک بخش مهمی از دوران کودکی است. بدن در حال رشد نیازمند به مراقبت حرفه ای برای حفاظت از بدن است. از آنجایی که اسکلت استخوان های کودکان در حال رشد است مسائل و شرایط کودکان می تواند کاملا متفاوت از بزرگسالان باشد.

درمان شکستگی کودکان

شکستگی استخوان یک آسیب معمول در دوران کودکی است .در درمان شکستگی کودکان و نوجوانان برای جلوگیری از مشکلات هنگام رشد باید شرایط خاصی را مورد توجه قرار داد.در ابتدا متخصص و جراح ارتوپد تهراندر ابتدا سعی کند درد و استرس را کاهش دهد وسپس از محل شکستگی عکس گرفته و در انتها آن را آتل ببندد ویا گچ بگیرد البته بعضی از شکستگی ها ممکن است نیاز به اپیلست یا برس داشته باشد تا بتوانند استخوان ها درمان کنند.

روش کار متخصص و جراح ارتوپد تهران

جراحان ارتوپدی، صرف‌نظر از تخصص جراحی، بسیاری از روش‌های درمانی بدون نیاز به عمل جراحی را نیز به کار می‌گیرند. در حقیقت اکثر این جراحان بیشتر وقت خود را جهت درمان بیماران خارج از اتاق عمل می‌گذرانند.

جراح ارتوپد

بیشتر متخصصان ارتوپدی در مطب‌های خصوصی خود کار می‌کنند. یک پزشک ارتوپدی می‌تواند در بخش اورژانس، بخش مراقبت‌های بیمارستان و حتی رویدادهای ورزشی حاضر شده و کار کند.

 نکته برای ملاقات با یک متخصص و جراح ارتوپد تهران

ترس ها و نگرانی های بسیاری از بیماران  از ملاقات با یک جراح ارتوپد کاملاقابل  درک است چون بیمار ممکن است آنها از این­که بشنوند به عمل جراحی نیاز دارند یا از اینکه یک جراح پزشکی ورزشی به آنها بگوید که نمی­توانند به ورزش مورد علاقه خود ادامه دهندهمیشه استرس داشته باشند. متاسفانه برخی صدمات تاوان­های سنگینی برای افراد به همراه دارد

نکاتی که پیش از مراجعه به یک متخصص و جراح ارتوپدتهران باید در نظر بگیرید :

۱-به جراح ارتوپدی مراجعه کنید که در زمینه مشکل شما متخصص باشد:

امروزه جراحان ارتوپدی در حال حاضر در بخش­های خاصی از ارتوپدی، مانند جایگزینی مفصل، تروما، پزشکی ورزشی، جراحی دست، ستون فقرات، اطفال و غیره، آموزش دیده اند. این پزشکان تمایل دارند بیمارانی را که در رشته تخصصی آنها دچار آسیب شده اند معاینه کنند.

۲-اگر بیمارقبلا به یک پزشک یا یک جراح ارتوپدی  دیگری مراجعه کرده­‌ باشید حتما یک کپی از مدارک پزشکی خود را به همراه داشته باشید:

بیمار  ممکن است برای درد خود بایک پزشک اورژانس، پزشک مرکز مراقبت­های ویژه،  ویا ارائه کننده مراقبت­های اولیه یا یکی دیگر از جراحان ارتوپدرا  ملاقات کرده باشد . در این صورت ، می­توانید یک کپی از مدارک پزشکی خود به متخصص و جراح ارتوپد تهران نشان دهید  تا جراح ارتوپد بتواند به تمام اطلاعات درمان­هایی که تا به حال داشته اید، دسترسی پیدا کند.

جراح ارتوپد

 یک کپی از تست اشعه ایکس یا ام آر ای خود را حتما اگر دارید به متخصص ارائه دهید اگر این ویزیت برای اطلاع از نظر دیگر جراح ارتوپدی باشد، یک نسخه از پرونده ارتوپدی شما می­تواند بسیار مفید واقع شود.

۳-هر گونه پرسشنامه پزشکی و فرم­های دیگر را قبل از مراجعه و ویزیت حتما  پر کنید:

پزشکان اغلب به اطلاعات زیادی در مورد سابقه پزشکی شما نیاز دارند که باید آن را در پرونده پزشکیتان وارد کنند، مخصوصا اگر این اولین ویزیت شما باشد.

چون گاهی ممکن است بیمار در زمان مایته اطلاعاتی که ممکن است به روند بهبوی کمک کند را بلافاصله به یاد نیاورید مانند اطلاعات دوزهای خاص دارویی را جستجو کنید.

۴-یک جدول زمانی کوتاه از آسیب­‌ها و درمان­‌های خود را تهیه کنید :

اگر درد گردن یا شانه یا برخی از آسیب­های عضلانی اسکلتی شما، بسیارقدیمی است  دشوار است که بخواهید جزئیات خاص مشکل خود را به یاد آورید بعضی سوالات مانند اینکه متخصص و جراح ارتوپد بداند چگونه و چرا این مشکل شروع شد؟ یا چه درمان­هایی را امتحان کرده بودید؟چه فعالیت هایی درد را بدتر می­کند؟ چه داروهایی را تست کرده اید؟ آیا جلسه فیزیوتراپی یا تزریقات توصیه شده توسط یک فیزیوتراپ را امتحان کرده اید؟ … این سوالات و سوالات بیشتر می­تواند منابع مفیدی برای جراح ارتوپدی باشد. چند دقیقه قبل از ویزیت وقت بگزارید تا بتوانید این اطلاعات را به وی ارائه دهید.

.

دکتر حامد حکیمی – ارتوپد 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 3 =