متخصص و جراح ارتوپد تهران

متخصص و جراح ارتوپد تهران

متخصص و جراح ارتوپد تهران متخصصانی هستند که سر و کارشان با سیستم عضلانی و اسکلتی بیماران است.ارتوپدها درمان بیماری های مفصلی، استخوانی، عضلانی، رباط ها و تاندون های بدن را بر عهده دارند.

جراح ارتوپد

فوق تخصص ارتوپد کیست

رشته ارتوپد ی شاخه ای از علوم جراحی محسوب میشود که در حیطه سیستم حرکتی بدن فعالیت دارد. فوق تخصص ارتوپدی ، بعد از گذراندن دوره تخصص رشته  ارتوپدی، با شرکت در دورههای فوق تخصص ، در یک زمینه ی خاص مهارت ویژه پیدا میکند مانند :  فوق تخصص هیپ و جراحی لگن. اگر به دنبال یک راه تضمین شده برای یافتن بهترین جراح لگن ، ستون فقرات و … هستید

بیماریهایی که متخصص و جراح ارتوپد درمان می کنند

جراح ارتوپد

متخصص و جراح  ارتوپد در تهران  دردها و آسیب های حاد و مزمن را درمان می کنند. بیماری های مزمن به بیماری هایی گفته می شود که باعث ایجاد دردهای مداوم در مدت طولانی می شوند؛ مانند آرتروز و کمر درد. برخی از بیماری هایی که ارتوپدها آن ها را درمان می کنند، مشکلات مادرزادی مانند دیستروفی عضلانی و دررفتگی مادرزادی مفصل لگن هستند.مشکلات شدید و حاد، تفاوت هایی با بیماری های مزمن دارند؛ آسیب های شدید مستلزم درمان سریع توسط جراح ارتوپد هستند؛ مانند آسیب‌های ورزشی ،پارگی دیسک، پارگی رباط ها، کشیدگی عضلات و شکستگی لگن.

اهمیت تشخیص صحیح متخصص و جراح ارتوپد تهران در درمان و جلوگیری از عوارض چیست

تشخیص صحیح و دقیق، بخش مهمی از مسئولیت های یک متخصص و ارتوپد در تهران است. بیمارانی که جراحی تعویض مفصل زانو و مفصل لگن را پشت سر گذاشته اند، نیاز به مراقبت های خاصی بعد از جراحی دارند. عوارضی مانند بیماری های ترومبوآمبولی و لخته خون در رگ های پا و لگن ممکن است بسیار خطرناک و حتی کشنده باشند؛ زیر نظر یک متخصص و جراح ارتوپد خوب متعهد و با مسئولیت، بیمار این خطرات جدی را به راحتی پشت سر می گذارد.

جراح استخوان کیست و جراحی استخوان چیست

جراحی استخوان ،  شاخه ای از علم و هنر جراحیست که مورد نظر آن استفاده از روشهای جراحی در درمان بیماریها و آسیبهای وارده به استخوان محسوب میشود . جراح استخوان ، معمولا به نام جراح متخصص  استخوان و مفاصل شناخته می شود.این بدان معنی است که معمولا کسانی که استخوان ها را جراحی می کنند کار جراحی مفاصل را هم انجام می دهند. جراح استخوان، نه تنها استخوان و مفصل را جراحی می کند بلکه بیماری ها و آسیبهای هر نقطه ای از اندام ها  را تحت نظر گرفته و در صورت لزوم تحت درمان جراحی قرار می دهد.

جراح ارتوپد کودکان کیست

 

جراح ارتوپد

اگر کودکتان ا مشکلات اسکلتی – استخوانی داشته باشد باید به محض دیدن آن ها به ارتوپد مراجعه کنید.فعال بودن فزندتان  بخش مهمی از دوران کودکی اوست. بدن در حال رشد نیازمند به مراقبت حرفه ای برای حفاظت از بدن است. از آنجاییکه اسکلت استخوان های کودکان در حال رشدست مسائل و شرایط کودکان میتواند کاملا متفاوت از بزرگسالان باشد.

درمان شکستگی کودکان توسط متخصص و جراح ارتوپد تهران

شکستگی استخوان یک آسیب معمول در دوران کودکی است .در درمان شکستگی کودکان و نوجوانان برای جلوگیری از مشکلات هنگام رشد باید شرایط خاصی را مورد توجه قرار داد.در ابتدا متخصص و جراح ارتوپد تهراندر ابتدا سعی کند درد و استرس را کاهش دهد وسپس از محل شکستگی عکس گرفته و در انتها آن را آتل ببندد ویا گچ بگیرد البته بعضی از شکستگی ها ممکن است نیاز به اپیلست یا برس داشته باشد تا بتوانند استخوان ها درمان کنند.

کلاب فوت (پاچنبری) کودکان

کلاب فوت تغییر شکل پای کودکان به داخل است در حالی که اغلب گاهی پای کودک به داخل می چرخد .کلاب فوت در دوران نوزادی دردی ایجاد نمیکنند یا به همان حالت باقی می مانند. در این عارضه تاندون پای کودکان کوتاه و سفت میشود. اغلب کودکان می توانند حتی با داشتن این عارضه فعالیتهای متنوعی را انجام دهند. کلاب فوت با استفاده از روشهای غیر جراحی مثل گچ گرفتن و بستن بریس با موفقیت درمان میشوند.

جراح ارتوپد

درمان کلاب فوت

۱-روش پونستی

یکی از بهترین روشها در آمریکای شمالی و سراسر دنیا است که در آن پا را گچ میگیرند تا به تدریج شکل درستی بگیرد.

روش جراحی کلاب فوت

در این روش بهترست  ، تاندون ها  را بلند تر کرده تا پا درست شود. برخی از کودکان با روشهای پونستی با موفقیت درمان شوند این معمولا بین ۴ تا ۶ سالگی اتفاق میافتد در بعضی موارد ممکنست لازم باشد که جراحی پیچیده تری برای اصلاح پا باشد.اللهصوص  اگر کلاب فوت با شرایط  دیگر ارتباط داشته  باشد.

روش کار متخصص و جراح ارتوپد تهران

جراحان ارتوپدی، صرف‌نظر از تخصص جراحی، بسیاری از روش‌های درمانی بدون نیاز به عمل جراحی را نیز به کار می‌گیرند. در حقیقت اکثر این جراحان بیشتر وقت خود را جهت درمان بیماران خارج از اتاق عمل می‌گذرانند.بیشتر متخصصان ارتوپدی در مطب‌های خصوصی خود کار می‌کنند. یک پزشک ارتوپدی می‌تواند در بخش اورژانس، بخش مراقبت‌های بیمارستان و حتی رویدادهای ورزشی حاضر شده و کار کند.

جراح ارتوپد

 نکته برای ملاقات با یک متخصص و جراح ارتوپد تهران

ترس ها و نگرانی های بسیاری از بیماران  از ملاقات با یک جراح ارتوپد کاملاقابل  درک است چون بیمار ممکن است آنها از این­که بشنوند به عمل جراحی نیاز دارند یا از اینکه یک جراح پزشکی ورزشی به آنها بگوید که نمی­توانند به ورزش مورد علاقه خود ادامه دهندهمیشه استرس داشته باشند. متاسفانه برخی صدمات تاوان­های سنگینی برای افراد به همراه دارد

نکاتی که پیش از مراجعه به یک متخصص و جراح ارتوپدتهران باید در نظر بگیرید :

۱-به جراح ارتوپدی مراجعه کنید که در زمینه مشکل شما متخصص باشد:

امروزه جراحان ارتوپدی در حال حاضر در بخش­های خاصی از ارتوپدی، مانند جایگزینی مفصل، تروما، پزشکی ورزشی، جراحی دست، ستون فقرات، اطفال و غیره، آموزش دیده اند. این پزشکان تمایل دارند بیمارانی را که در رشته تخصصی آنها دچار آسیب شده اند معاینه کنند.

۲-اگر بیمارقبلا به یک پزشک یا یک جراح ارتوپدی  دیگری مراجعه کرده­‌ باشید حتما یک کپی از مدارک پزشکی خود را به همراه داشته باشید:

بیمار  ممکن است برای درد خود بایک پزشک اورژانس، پزشک مرکز مراقبت­های ویژه،  ویا ارائه کننده مراقبت­های اولیه یا یکی دیگر از جراحان ارتوپدرا  ملاقات کرده باشد . در این صورت ، می­توانید یک کپی از مدارک پزشکی خود به متخصص و جراح ارتوپد تهران نشان دهید  تا جراح ارتوپد بتواند به تمام اطلاعات درمان­هایی که تا به حال داشته اید، دسترسی پیدا کند. یک کپی از تست اشعه ایکس یا ام آر ای خود را حتما اگر دارید به متخصص ارائه دهید اگر این ویزیت برای اطلاع از نظر دیگر جراح ارتوپدی باشد، یک نسخه از پرونده ارتوپدی شما می­تواند بسیار مفید واقع شود.

جراح ارتوپد

۳-هر گونه پرسشنامه پزشکی و فرم­های دیگر را قبل از مراجعه و ویزیت حتما  پر کنید:

پزشکان اغلب به اطلاعات زیادی در مورد سابقه پزشکی شما نیاز دارند که باید آن را در پرونده پزشکیتان وارد کنند، مخصوصا اگر این اولین ویزیت شما باشد.چون گاهی ممکن است بیمار در زمان مایته اطلاعاتی که ممکن است به روند بهبوی کمک کند را بلافاصله به یاد نیاورید مانند اطلاعات دوزهای خاص دارویی را جستجو کنید.

۴-یک جدول زمانی کوتاه از آسیب­‌ها و درمان­‌های خود را تهیه کنید :

اگر درد گردن یا شانه یا برخی از آسیب­های عضلانی اسکلتی شما، بسیارقدیمی است  دشوار است که بخواهید جزئیات خاص مشکل خود را به یاد آورید بعضی سوالات مانند اینکه متخصص و جراح ارتوپد بداند چگونه و چرا این مشکل شروع شد؟ یا چه درمان­هایی را امتحان کرده بودید؟چه فعالیت هایی درد را بدتر می­کند؟ چه داروهایی را تست کرده اید؟ آیا جلسه فیزیوتراپی یا تزریقات توصیه شده توسط یک فیزیوتراپ را امتحان کرده اید؟ … این سوالات و سوالات بیشتر می­تواند منابع مفیدی برای جراح ارتوپدی باشد. چند دقیقه قبل از ویزیت وقت بگزارید تا بتوانید این اطلاعات را به وی ارائه دهید.

کاربرد نانو تکنولوژی در ارتوپدی

نانوتکنولوژی در واقع بررسی و مطالعه ی مواد،کنش ها ، واکنش ها و ساختارهای موجود در طبیعت در مقیاس اتمی و مولکولی است.از این رو می توان انتظار داشت تا در پهنه ی وسیعی از علوم مرتبط با ارتوپدی مانند مطالعات بالینی، تشخیص بیماری، طراحی و ساخت دارو و بافت ها نقش داشته باشد. نانوتکنولوژی در دو زمینه ی اساسی در ارتوپدی به طور خاص نقش دارد.

۱-طراحی و ساخت مواد جدید جایگزین کننده ی استخوان

۲-کمک به درک بهتر و کامل تراز خصوصیات ساختاری استخوان

لازم به ذکر است که سرامیک ها از مدت ها قبل در درمان شکستگی ها جهت تسریع جوش خوردن استفاده می شدند ولی به علت عدم پیوند این مواد با استخوان به خاطر نزدیک نبودنشان با بافت استخوانی کارایی لازم را نداشتند.امروزه با کمک نانوتکنولوژی سرامیک هایی که خصوصیات بیولوژیک تری دارند، ساخنه شده اند.این ها دارای خلل و فرجی کمتر از ۱۰۰ نانومتر هستند که باعث تحریک و رشد سریعتر استخوان در محل می شوند.از سوی دیگر با کمک نانوتکنولوژی امکان بررسی واکنش استخوان در مقیاس اتمی در برابر نیروهای تغییرشکل دهنده ی وارد برآن امکان پذیر شده است که در صورت درک کامل این پدیده می توان راه های جدیدی در درمان شکستگی استخوان ایجاد کرد

جراحارتوپدی

استم سل تراپی چیست

جدیدترین روش درمانی آرتروز زانو :یکی از جدیدترین روش‌های درمانی در مراحل اولیه و متوسط آرتروز زانو ، استفاده از سلول‌های بنیادی خود فرد ، جهت ترمیم شکافهای ایجاد شده در غضروف و افزایش ضخامت آن است . در این روش ابتدا سلولهای بنیادی و زایای خود فرد را از بافتهایی نظیر مغزاستخوان یا چربی ، استخراج و جداسازی می‌کنند و بعد از تکثیر آنها ، با انجام عمل جراحی بسته (آرتروسکوپی زانو) این سلولهای نیاکانی را در محل آسیب خورده قرار می‌دهند.

در حال حاضر این روش با توجه به اثر بخشی فراوان و نداشتن عوارض جانبی نه تنها به عنوان درمانی موثر برای آرتروز و سایر آسیبهای غضروفی زانو ، کاربرد جهانی پیدا کرده است بلکه با توجه به افزایش سرعت چشمگیر ترمیم ضایعات غضروفی و لیگامانی و بهبود کیفیت درمان در این روش ، درمان با سلولهای بنیادی جایگاه ویژه ای در رویکردهای نوین درمانی در طب ورزش پیدا کرده است.

دکتر حامد حکیمی – ارتوپد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 8 =

EnglishSaudi Arabia