کلینیک ارتوپدی

کلینیک ارتوپدی

کلینیک ارتوپدی :در این کلینیک  با بهره گیری از دانش و تخصص پزشکان متخصص و مجرب، آماده ارائه مراقبت های باکیفیت به بیماران دچار مشکلات سیستم حرکتی بدن، اختلالات اسکلتی عضلانی، آرتروز و ساییدگی مفاصل، صدمات و شکستگی های اندام اسکلتی تحتانی و فوقانی و … می باشد.

حضور پزشکان متخصص ارتوپدی مجرب و خوش سابقه در این بخش از خصوصیات برجسته آن بخش به شمار می رود.

 

 

کلینیک ارتوپدی

 

 

ارتوپد چیست و به چه کسی ارتوپد اطلاق می شود؟

ارتوپد یکی از شاخه های تخصصی پزشکی می باشد که بیماریهای مربوط به سیستم اسکلتی و عضلانی را مورد مطالعه قرار می دهد.

اختلالات و آسیب های مربوط به استخوان ها ،مفاصل ، لیگامان ها  و تاندون ها در حوزه بیمارهای اسکلتی عضلانی قرار می گیرند.

کسی که بعد از گذراندن دوره های پزشکی عمومی ، دوره تخصص ارتوپدی را گذرانده ، متخصص یا جراح ارتوپد گفته می شود .

جراح یا متخصص ارتوپد با استفاده از تکنیک های مختلفی متدهای پزشکی ، توانبخشی و جراحی  به درمان بیماری های اسکلتی و عضلاتی می پردازد.

این تکنیک ها در کل در دو حوزه جراحی و غیرجراحی قرار می گیرد . در حوزه درمان های غیرجراحی بیماری های ارتوپدی اسکلتی –عضلانی ، تیم های درمانی دیگری ایفای نقش می کنند که کلینیک  ارتوپدی فنی و فیزیوتراپی مهم ترین آن ها می باشد .

 

 

 

متخصص ارتوپدی

 

وظیفه متخصص ارتوپدی چیست؟

 متخصصین ارتوپدی که به آن متخصص استخوان و مفاصل یا جراح استخوان و مفاصل یا ارتوپد هم می گویند سعی می کند تا با استفاده از روش های جراحی _  غیر جراحی به درمان مشکلات سیستم حرکتی بدن اهتمام ورزد.

 

بیماری های  مانند :

**آسیب های استخوان ها و مفاصل بدنبال ضربات مثل شکستگی، دررفتگی، کشیدگی و رگ به رگ شدن، پاره شدن تاندون ها و رباط ها و …
**آسیب‌های ورزشی
**اختلال عملکرد مفاصل بدن مثل آرتروز و ساییدگی مفصل
**عفونت اندام‌ها
**تومورهای استخوان و بافت‌های نرم اندام
**بیماری‌ های مادرزادی اندام‌ ها

 

در صورت داشتن علائم زید حتما به کلینیک ارتوپدی تهران مراجعه کنید:

 

کلینیک ارتوپدی

 

**ناتوانی در راحت استفاده کردن از قسمت های  خاصی از بدن برای انجام فعالیت های روزانه  (برای مثال بالا رفتن از پله ها یا حمل کردن خرید )

**درد در عضلات، تاندون ها یا مفاصل که بیش از چندین روز طول بکشد.
**درد مفصل که در طول استراحت فرد  شدت پیدا کند.
**ورم _  کبودی دور مفصل ها  یا محل آسیب دیدگی بیمار
**محدود شدن دامنه حرکت بیمار  بطور مثال ناتوانی در صاف کردن کمر
**بدشکلی مفصل
**نشانه های عفونت شامل  : گرما،  التهاب،  ترم و یا  قرمزی
** هر نوع علامت و یا نشانه  غیرعادی در ناحیه  درد

 

 

وظیفه دکتر ارتوپدی در کلینیک ارتوپدی تهران چیست؟

دکتر ارتوپد و متخصص کار خود را با مصاحبه شخصی و فردی و معاینه فیزیکی شروع می کند. پس از آن انجام آزمایشات تشخیصی مثل آزمایش های خون و  تصویربرداری  با اشعه ایکس یا آزمایش های  دیگر انجام می گیرد.

متخصص ارتوپد در مورد تشخیص مشکل و روش های درمانی موجود برای دیسک کمر، گردن درد و … با شما صحبت می کند و به شما کمک می کند تا بهترین روش درمانی را برای خود انتخاب کنید تا زندگی پویایی داشته باشید .

 

 

ارتوز چیست؟

به تمام وسیله های کمکی که منطبق با آناتومی بدن و بر اساس اصول مهندسی ساخته می شود ارتوز اطلاق می شود .

در کل هدف از ارائه ارتوزها برای جلوگیری از بدشکلی ها ، اصلاح آنها ، کمک به عملکرد عضو ، تثبیت اندام ها یا مفاصل مختلف بدن می باشد .

با توجه به متعدد بودن مفاصل و اندام ها و تنوع دامنه حرکتی آن ها ، ارتوزهای گوناگونی وجود دارد و تکنیک های مختلفی برای ساخت آن ها بکار می رود.

انواع کمربندها و ساپورتیوهای تنه با کارکرد در ناحیه ستون فقرات، انواع زانوبند ها با کارکرد در ناحیه زانو و حتی انواع کفش ، کفی و صندل های ارتوپدی درواقع ارتوزهای درمانی ناحیه فوت در نظر گرفته می شود .

 

 

کلینیک ارتوپدی

 

ارتوپدی فنی چیست؟

ارتوپدی فنی یا ( ارتوز و پروتز) یکی از رشته های پزشکی توانبخشی می باشد و بخش بسیار گسترده ای از درمان غیرجراحی بیماری های اسکلتی عضلاتی در کلینیک های ارتوپدی فنی انجام می شود .

اختلالاتی از جمله انواع بدشکلی های کف پا ( کف پای صاف ،قوس زیاد پا ، خارپاشنه ،… ) ، بدشکلی های زانو ( زانوی پرانتزی ، زانوی ضربدری و عقب زدگی زانو ) ، افتادگی و بی ثباتی مچ پا ، بدشکلی ها و اختلالات ستون فقرات ( کایفوز ، لوردوز ، اسکلیوز ) و انواع شکستگی های ستون فقرات و انواع سطوح قطع عضو ( قطح عضو زیر زانو ، قطع عضو بالازانو ،…) از جمله مهم ترین و فراوان ترین و پرتکرارترین مراجع کننده های کلینیک های ارتوپدی فنی می باشد .

 

 

کلینیک ارتوپدی فنی خوب در تهران:

اینکه یک کلینک ارتوپدی را بعنوان کلینیک درجه یک و خوب عنوان کنیم باید براساس زیرساخت ها و شاخص های برتری یک موسسه حرف بزنیم .

کلینیک ارتوپدی تهران با توجه به گستردگی خدماتی که به مراجعین ارائه می دهد بایستی زیرساخت های قوی داشته باشد .

 

 

**درمانگران باتجربه و تحصیل کرده :

وجود درمانگران مجرب و کاربلد باعث می شود تشخیص یک اختلال و طراحی مناسب ترین وسیله برای درمان بیمار، بصورت حرفه ای انجام شود خطای انسانی به حداقل برسد و بهترین نتیجه حاصل شود .

 

 

**تجهیزات مدرن و ابزارهای اندازه گیری دقیق :

وجود تجهیزات مدرن و دقیق باعث می شود درمانگران با کمک ابزارها میزان یک بدشکلی را به طور دقیق تری تعیین کنند و وسیله های درمانی (ارتوز ) با حداکثر کارایی طراحی و ارائه شود .

 

 

کلینیک ارتوپدی

 

 

**ارائه سرویس های توانبخشی در اسرع وقت :

در جامعه مدرن امروزی صرفه جویی در زمان مبحث بسیار مهمی می باشد .کاهش زمان ویزیت و طراحی و ارائه وسیله بدون کاهش افت کیفیت ارائه خدمات ، نقش تعیین کننده ای در بالا رفتن رتبه یک مرکز درمانی دارد .

 

 

**داشتن زیرساخت های مناسب جهت پذیرش و معاینه بیماران :

**مشاوره و راهنمایی مناسب بیماران جهت حصول آگاهی ازچگونگی پذیرش و مراحل درمان بیماران، شفاف سازی اطلاعات معاینه و تست های تشخیصی برای بیماران و ارائه مشاوره های تخصصی ، در دسترس بودن همیشگی اطلاعات درمانی در سایت اطلاع رسانی کلینیک (بایگانی اطلاعات بیماران)

**درمانگران باتجربه و تحصیل کرده

**استفاده از جدیدترین و معتبرترین شاخص ها در معاینه

**داشتن ابزار های تشخیصی و اندازه گیری دقیق و مدرن

**خلاقیت در ساخت بریس ها متناسب با سن و شرایط بیماران ،…

**طراحی و ساخت وسیله درمانی در کوتاهترین زمان

**حضور مداوم در کنگره ها و سمینارهای علمی

 

 

استانداردهای خدمات درمانی در سطح جهانی:

 

 

کلینیک ارتوپدی

 

 

بهترین کلینیک های ارتوپدی همیشه می کوشند تا در راستای دستیابی به استانداردهای خدمات درمانی در سطح جهانی احترام به حقوق بیمار را همواره در صدر اهداف خود قرار دهند و درکلیه فعالیت ها به آن جامه ی عمل بپوشانیم.

 

از جمله گام هایی که تا کنون در راستای این امر برداشته شده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

**دسترسی سریع و آسان بیماران به پزشکان و جراحان فوق تخصص و تشخیص بیماری.

**امکان بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات ارتوپدی.

**فراهم کردن امکانات نرم افزاری لازم جهت اطلاع رسانی کامل به بیماران و ثبت اطلاعات مراجعین.

**تعیین وقت اینترنتی.

**امکان پاسخگوئی در کوتاهترین زمان.

**ایجاد محیطی آرام و صمیمی با امکان پذیرائی و استفاده از اینترنت رایگان برای بیماران در مدت زمان انتظار.

**موقعیت مکانی کلینیک ماهان و امکان دسترسی به مترو، اتوبوس و تاکسی.

**طرف قراداد با بانک های :مرکزی، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات، تجارت.

 

 

ویژگی های بارز کلینیک جراحی ارتوپدی چیست؟

 

کلینیک ارتوپدی

 

 

بکارگیری صحیح از متخصصان ماهر در بالا بردن کیفیت خدمات پزشکی نقش بسزائی دارد میتوان به برترین ویژگی  یک کلینیک ارتوپدی  استفادهاه قوی ترین و مجرب ترین تیم پزشکی و جراح متخصص و فوق تخصص می باشد که شامل :

فوق تخصص زانو ، ، فوق تخصص ارتوپدی اطفال ، فوق تخصص دست و اندام های فوقانی ، فوق تخصص ستون فقرات ، فوق تخصص پا و مچ پا، فوق تخصص طب ورزشی ، متخصص و فوق تخصص تروما ، فوق تخصص آرتروسکوپی مفصل ران ، فوق تخصص آرتروسکوپی مفصل زانو… و همچنین بهره گیری از پیشرفته ترین خدمات جراحی در برترین ومدرن ترین بیمارستان های کشور و ارائه خدمات پزشکی به صورت فوق تخصصی که مشکلات مربوط به هر عضو اسکلتی، عضلانی به طور مستقیم به جراح فوق تخصصی همان عضو در کلینیک  ارجاع داده می شود. پس جای هیچ نگرانی نیست .

 

 

اوزون تراپی یا ازن درمانی در کلینیک های ارتوپدی چگونه است؟

روش درمانی اوزون تراپی یا همان  ازو ن درمانی روشی نسبتا جدید در درمان به حساب ما آید در حقیقت اوزون تراپی پاسخی است به تلاش های علم پزشکی به یافتن جایگزینی مناسب برای کورتون درمانی.

مزیت های متعددی ازون تراپی را منحصر به فرد کرده است.

 

 

از جمله مزایای اورون تراپی :

یکی از اصلی ترین این مزایا این است که درمان ازون تراپی بدون عارضه مشخص است که همین امر باعث شده که در بیماران دیابتی و مسن که سایر روشها مانند کورتون با مصرف محدودی و عوارض همراه است، کارایی بسیار موثری داشته باشد. مزیت دیگر بسیار مهم ازون تراپی این است که ریسک عفونت همراه تزریق یک ماده ضد درد و التهاب به داخل مفاصل را نداشته و حتی در برخی بیماران جهت درمان عفونت استفاده می شود.

 

 

کلینیک ارتوپدی

 

 

استفاده از گاز اوزون یا اوزون تراپی روشی سالم در درمان بیماری های عضلانی و مفصلی می باشد.

در این روش درمانی از گاز ازون که غلظت آن توسط پزشک متخصص معالج تعیین می شود، به صورت کاملا تخصصی در بافت تزریق می شود و بر اساس تبدیل گاز ازون به اکسیژن در بافت رادیکال ها و انرژی آزاد می شود که درمان درد  دیسک کمر ، درمان سیاتیک ، استفاده می شود.

 

از تزریق گاز ازون در کنار و یا داخل دیسک به عتوان جراحی بسته دیسک کمر و یا جراحی بسته در دیسک گردن کمک ازو نتراپی  هم نام برده می شود ،انرژی آزاد شده از گاز ازون در بافت موجب تبدیل و آزادسازی انرژی بسیار فوق العاده ای می شود که ماده تغذیه ای سلول را بالا میبرد و موجب ترمیم بدون عارضه های  و طبیعی سلول صدمه دیده از جمله سلول های دیسک کمر می شود .

در واقع این انرژی ،ازون درمانی را بعنوان یک پیشرفت نوین و جدید و در درمان درد و دیسک و آرتروز در ، پزشکی روز دنیا مطرح کرد است.

 

 

خواص ازن درمانی چیست؟

اوزون تراپی یا ازو ن درمانی دارای خواص:  ضد التهابی، ضد درد و نیز اثرات ترمیمی می باشد. بنابراین اوزون تراپی در درمان دردهای ناشی از التهابات مفصلی و نیز دیسک های بین مهره ای، تنگی کانال نخاع، زخم های ناشی از دیابت و … موثر می باشد.

 

دکتر حامد حکیمی  – جراح ارتوپدی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 9 =

EnglishSaudi Arabia