کلینیک ارتوپدی

کلینیک ارتوپدی

کلینیک ارتوپدی :در این کلینیک  با بهره گیری از دانش و تخصص پزشکان متخصص و مجرب، آماده ارائه مراقبت های باکیفیت به بیماران دچار مشکلات سیستم حرکتی بدن، اختلالات اسکلتی عضلانی، آرتروز و ساییدگی مفاصل، صدمات و شکستگی های اندام اسکلتی تحتانی و فوقانی و … می باشد. حضور پزشکان متخصص ارتوپدی مجرب و خوش سابقه در این بخش از خصوصیات برجسته آن بخش به شمار می رود.

کلینیک ارتوپدی

ارتوپد چیست و به چه کسی ارتوپد اطلاق می شود

ارتوپد یکی از شاخه های تخصصی پزشکی می باشد که بیماریهای مربوط به سیستم اسکلتی و عضلانی را مورد مطالعه قرار می دهد .اختلالات و آسیب های مربوط به استخوان ها ،مفاصل ، لیگامان ها  و تاندون ها در حوزه بیمارهای اسکلتی عضلانی قرار می گیرند .کسی که بعد از گذراندن دوره های پزشکی عمومی ، دوره تخصص ارتوپدی را گذرانده ، متخصص یا جراح ارتوپد گفته می شود .

جراح یا متخصص ارتوپد با استفاده از تکنیک های مختلفی متدهای پزشکی ، توانبخشی و جراحی  به درمان بیماری های اسکلتی و عضلاتی می پردازد .این تکنیک ها در کل در دو حوزه جراحی و غیرجراحی قرار میگیرد . در حوزه درمان های غیرجراحی بیماری های ارتوپدی اسکلتی –عضلانی ، تیم های درمانی دیگری ایفای نقش می کنند که کلینیک  ارتوپدی فنی و فیزیوتراپی مهمترین آنها می باشد .

متخصص ارتوپدی

وظیفه متخصص ارتوپدی چیست

 متخصص ارتوپدی که به آن متخصص استخوان و مفاصل یا جراح استخوان و مفاصل یا ارتوپد هم میگویند سعی میکند تا با استفاده از روش های جراحی و غیر جراحی به درمان مشکلات سیستم حرکتی بدن اهتمام ورزد.بیماری های  مانند :

**آسیب های استخوان ها و مفاصل بدنبال ضربات مثل شکستگی، دررفتگی، کشیدگی و رگ به رگ شدن، پاره شدن تاندون ها و رباط ها و …
**آسیب‌های ورزشی
**اختلال عملکرد مفاصل بدن مثل آرتروز و ساییدگی مفصل
**عفونت اندام‌ها
**تومورهای استخوان و بافت‌های نرم اندام
**بیماری‌های مادرزادی اندام‌ها

در صورت داشتن علائم زید حتما به کلینیک ارتوپدی تهران مراجعه کنید

کلینیک ارتوپدی

**ناتوانی در راحت استفاده کردن از قسمت خاصی از بدن برای انجام فعالیت های روزمره (برای مثال بالا رفتن از پله ها یا حمل کردن خرید از مغازه به منزل)

**درد در عضلات، تاندون ها یا مفاصل که بیش از چندین روز طول بکشد
**درد مفصلی که در طول استراحت شدت پیدا کند
**ورم یا کبودی دور مفصل یا محل آسیب دیدگی
**محدود شدن دامنه حرکت برای مثال ناتوانی در صاف کردن کمر
**بدشکلی مفصل
**علائم عفونت شامل گرما، التهاب، ترم و یا قرمزی
** هر نوع علامت غیرعادی در ناحیه درد

وظیفه دکتر ارتوپدی در کلینیک ارتوپدی تهران چیست

دکتر ارتوپد کار خود را با مصاحبه شخصی و معاینه فیزیکی شروع می کند. پس از آن آزمایشات تشخیصی مثل آزمایشات خون، تصویربرداری با اشعه ایکس یا آزمایشات دیگر انجام می گیرد. متخصص ارتوپد در مورد تشخیص مشکل و روش های درمانی موجود برای دیسک کمر، گردن درد و … با شما صحبت می کند و به شما کمک می کند تا بهترین روش درمانی را برای خود انتخاب کنید تا زندگی پویایی داشته باشید .

ارتوز چیست

به تمام وسیله های کمکی که منطبق با آناتومی بدن و بر اساس اصول مهندسی ساخته می شود ارتوز اطلاق می شود . در کل هدف از ارائه ارتوزها برای جلوگیری از بدشکلی ها ، اصلاح آنها ، کمک به عملکرد عضو ، تثبیت اندام ها یا مفاصل مختلف بدن می باشد .

با توجه به متعدد بودن مفاصل و اندام ها و تنوع دامنه حرکتی آنها ، ارتوزهای گوناگونی وجود دارد و تکنیک های مختلفی برای ساخت آنها بکار می رود .انواع کمربندها و ساپورتیوهای تنه با کارکرد در ناحیه ستون فقرات، انواع زانوبند ها با کارکرد در ناحیه زانو و حتی انواع کفش ، کفی و صندل های ارتوپدی درواقع ارتوزهای درمانی ناحیه فوت در نظر گرفته می شود .

کلینیک ارتوپدی

ارتوپدی فنی چیست

ارتوپدی فنی یا ( ارتوز و پروتز) یکی از رشته های پزشکی توانبخشی می باشد و بخش بسیار گسترده ای از درمان غیرجراحی بیماری های اسکلتی عضلاتی در کلینیک های ارتوپدی فنی انجام می شود . اختلالاتی از جمله انواع بدشکلی های کف پا ( کف پای صاف ،قوس زیاد پا ، خارپاشنه ،… ) ، بدشکلی های زانو ( زانوی پرانتزی ، زانوی ضربدری و عقب زدگی زانو ) ، افتادگی و بی ثباتی مچ پا ، بدشکلی ها و اختلالات ستون فقرات ( کایفوز ، لوردوز ، اسکلیوز ) و انواع شکستگی های ستون فقرات و انواع سطوح قطع عضو ( قطح عضو زیر زانو ، قطع عضو بالازانو ،…) از جمله مهمترین و فراوان ترین و پرتکرارترین مراجع کننده های کلینیک های ارتوپدی فنی می باشد .

کلینیک ارتوپدی فنی خوب در تهران

اینکه یک کلینک ارتوپدی را بعنوان کلینیک درجه یک و خوب عنوان کنیم باید براساس زیرساخت ها و شاخص های برتری یک موسسه حرف بزنیم .کلینیک ارتوپدی تهران با توجه به گستردگی خدماتی که به مراجعین ارائه می دهد بایستی زیرساخت های قوی داشته باشد .

**درمانگران باتجربه و تحصیل کرده :

وجود درمانگران مجرب و کاربلد باعث می شود تشخیص یک اختلال و طراحی مناسب ترین وسیله برای درمان بیمار، بصورت حرفه ای انجام شود خطای انسانی به حداقل برسد و بهترین نتیجه حاصل شود .

**تجهیزات مدرن و ابزارهای اندازه گیری دقیق :

وجود تجهیزات مدرن و دقیق باعث می شود درمانگران با کمک ابزارها میزان یک بدشکلی را به طور دقیق تری تعیین کنند و وسیله های درمانی (ارتوز ) با حداکثر کارایی طراحی و ارائه شود .

کلینیک ارتوپدی

**ارائه سرویس های توانبخشی در اسرع وقت :

در جامعه مدرن امروزی صرفه جویی در زمان مبحث بسیار مهمی می باشد .کاهش زمان ویزیت و طراحی و ارائه وسیله بدون کاهش افت کیفیت ارائه خدمات ، نقش تعیین کننده ای در بالا رفتن رتبه یک مرکز درمانی دارد .

**داشتن زیرساخت های مناسب جهت پذیرش و معاینه بیماران :

**مشاوره و راهنمایی مناسب بیماران جهت حصول آگاهی ازچگونگی پذیرش و مراحل درمان بیماران، شفاف سازی اطلاعات معاینه و تست های تشخیصی برای بیماران و ارائه مشاوره های تخصصی ، در دسترس بودن همیشگی اطلاعات درمانی در سایت اطلاع رسانی کلینیک (بایگانی اطلاعات بیماران)

**درمانگران باتجربه و تحصیل کرده

**استفاده از جدیدترین و معتبرترین شاخص ها در معاینه

**داشتن ابزار های تشخیصی و اندازه گیری دقیق و مدرن

**خلاقیت در ساخت بریس ها متناسب با سن و شرایط بیماران ،…

**طراحی و ساخت وسیله درمانی در کوتاهترین زمان

**حضور مداوم در کنگره ها و سمینارهای علمی

دکتر حامد حکیمی _متخصص ارتوپدی 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 4 =